Studentské zahraniční stáže

Stáž v zahraniční je skvělá příležitost, jak získat pracovní zkušenosti a zároveň kredity do studia.

Vyjíždějící studenti ESF získají po splnění podmínek 5 ECTS za každý měsíc měsíc stáže.  Financování na praktické stáže je možné získat v rámci programů Erasmus+, Freemover, nebo zažádat o Speciální grant pro krátkodobé pobyty, pokud vyjíždíte na stáž v délce do 30 dní. Všechny tyto granotvé programy, včetně výběrového řízení, administruje Centrum zahraniční spolupráce.

EVIDENCE A UZNÁVÁNÍ STÁŽÍ
NABÍDKY STÁŽÍ
Výběr stáže

ESF dlouhodobě spolupracuje s německou společností Internationaler Bund, která zprostředkovává stáže studentům v různých oblastech jako např. Marketing, Accounting, HR apod.

Nově je také možné ucházet se o stáž ve švýcraské organizaci Forum Train Europe. 

Ostatní stáže si studenti domluvaji sami. Přijímající organizace může být jakákoliv veřejná nebo soukromá organizace aktivní na pracovním trhu nebo v oblasti vzdělávání, odborné přípravy či mládeže. Stáž musí oborově odpovídat ekonomickému zaměření studia.

Finanční podmínky

Studenti mohou žádat o stipendia z programů Erasmus+ praktické stáže (až 750 EUR/měsíc), popř. Freemovers (až 16 000 Kč/měsíc). 

Pro získání podpory je nutné se do programů přihlásit ve stanovených termínech a být vybrán v řádném výběrovém řízení. Fakulta žádná další stipendia na zahraniční stáže neposkytuje.

Training agreement

K přihlášce o grant a také pro schválení stáže fakultou je potřeba vyplnit a nechat si potvrdit tzv. Training Agreement. Training Agreement se vyplňuje online v případě, že na stáž vyjíždíte v rámci programu Erasmus+. V ostatních případech je třeba vyplnit formulář, který je ke stažení na webu Centra zahraniční spolupráce zde.

Training agreement všem studentům podepisuje paní proděkanka Ing. Monika Jandová, Ph.D.  Kontrolu a zpostředkování podpisu paní proděkanky zajišťuje Zahraniční oddělení, proto Training agreementy posílejte/odevzdávejte Ing. Daně Staňkové na dana.stankova@econ.muni.cz.

Před odjezdem

Před zahájením stáže si pobyt zaevidujte v ISu - sekce Stáže a studijní pobyty. Do evidence stáže vlože svůj Training agreement podepsaný všemi stranami. Na základě toho Vám pak Zahraniční oddělení zapíše předmět XPX_ZAST a případně udělí Individuální studijní plán.

Po návratu

Po úspěšném absolvování stáže je třeba:

  • nahrát do Evidence pobytu v IS potvrzený Certifikát o absolvování stáže (Traineeship certificate) a Závěrečnou zprávu (Final report) - viz Metody hodnocení předmětu XPX_ZAST.
  • V evidenci stáže si vytvořit předmět, který nazvete podle Vaší stáže - například "Stáž v OSN" a požádáte o jeho uznání za předmět XPX_ZAST dle návodu pro uznávání předmětů.

Jakmile budou dokumenty schváleny, kredity za stáž Vám budou uznány do studia v rámci předmětu XPX_ZAST.

Zkušenosti našich studentů

Předchozí Následující

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.