Průběh zkoušky

Státní závěrečná zkouška (SZZ) pro studenty programu ABD se skládá ze dvou částí a trvá celkově 45 minut:

• obhajoba závěrečné práce (30 minut),
  • odborná rozprava (15 minut).

Státnice začínají obhajobou závěrečné práce, která má tyto části:

• úvodní vstup studenta - prezentace cíle, metodiky, výsledků a závěrů práce doplněná prezentací v PowerPointu nebo PDF v rozsahu maximálně 15 minut,
  • seznámení studenta a členů komise s posudky vedoucího a oponenta práce - komise vybere otázky z posudků, které student zodpoví,
  • odpovědi studenta na otázky z posudků, příp. reakce na posudek a diskuse nad závěrečnou prací.

Po obhajobě závěrečné práce následuje odborná rozprava, která je zaměřena k tématu obhajované závěrečné práce a její obsahový rámec je dán výčtem povinných a povinně volitelných předmětů daného studijního programu. Seznam těchto předmětů dle programů je uveden vpravo.

Předseda komise pro státní závěrečné zkoušky může v jednotlivých případech rozhodnout o zkrácení nebo prodloužení výše uvedených časových limitů, bude-li to vzhledem k průběhu zkoušky nezbytné nebo účelné.

Výsledek SZZ je dle rozhodnutí příslušné zkušební komise sdělen v daný den každému studentovi samostatně po skončení jeho zkoušky, nebo všem studentům hromadně po zkouškách všech studentů.