Případy nouze

V tísnivé situaci je vždy kam se obrátit

Tísňová volání – rychlé kontakty

Policie ČR 158
Rychlá zdravotnická záchranná služba 155
Hasičský záchranný sbor ČR 150
Integrovaný záchranný systém ČR 112

Psychické zdraví

Ocitli jste se v náročné pracovní, studijní či nestandardní osobní situaci a hledáte podporu, jak tuto situaci zvládnout? Prostřednictvím konzultace s profesionálním psychologem či terapeutem vám pomůžeme.

Psychologické poradenství pro studenty MU

Psychologické poradenství pro zaměstnance

EXTERNÍ PODPORA

KRIZOVÉ LINKY V ČR – k dispozici v českém, ukrajinském a ruském jazyce

DALŠÍ PODPORA

• VZP – seznam terapeutů v JMK
  • Opatruj se – tipy, jak pečovat o své duševní zdraví, kontakty na odbornou pomoc
  • Nepanikař – poskytuje rychlou první psychologickou pomoc
  • Sluchátko – nabízí telefonickou psychoterapii
  • Modrá linka – nabízí online, telefonickou i osobní podporu v tíživých situacích
  • Persefona – řeší problematiku domácího a sexuálního násilí včetně pomoci jeho obětem
  • Rosa centrum – pomáhá ženám – obětem domácího násilí
  • Konsent – zabývá se problematikou sexuálního násilí a jeho prevencí
  • Centrum duševního zdraví v Brně – psychiatrická nemocnice

Bezpečnost na pracovišti

Při nástupu do zaměstnání proškolujeme nové zaměstnance a zaměstnankyně v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a požární ochrany formou e-learningu. Následná školení organizujeme ve stanovených lhůtách dle rizik a ohrožení zdraví, platných právních předpisů a dle pokynů vedoucího zaměstnance.

Základní zásady bezpečnosti práce a ochrany zdraví při práci (BOZP) jsou na MU upraveny směrnicí rektora č. 10/2009.

BOZP na Portálu pro zaměstnance

Kyberbezpečnost

MU jakožto moderní vzdělávací instituce považuje bezpečné kyberprostředí za nezbytné. Kyberbezpečností na MUNI se zabývá Kyberbezpečnostní tým CSIRT-MU.

Kyberbezpečnost na MUNI

Mimořádná událost

Úraz

Případný úraz na pracovišti bezodkladně nahlaste svému nadřízenému zaměstnanci a ošetřete pomocí lékárničky (vrátnice ECON MUNI). V případě vážného úrazu přivolejte záchrannou službu na tel. 155.

Požár

V případě, že zpozorujete požár, proveďte nutná opatření pro záchranu ohrožených osob, a je-li to možné, požár uhaste nebo zamezte jeho šíření. Pro prvotní zásah jsou na chodbách rozmístěny přenosné hasicí přístroje a nástěnné hydranty. V případě požáru postupujte s rozvahou a každý požár nahlaste svému nadřízenému a informujte ohlašovnu požáru (vrátnice ECON MUNI).

Základní zásady požární ochrany (PO) jsou na MU upraveny směrnicí rektora č. 4/2005.