Stoleté výročí MU slavila fakulta ve velkém

20. 6. 2019 Jan Nepovím

Ekonomicko-správní fakulta se u příležitosti stoletých oslav Masarykovy univerzity otevřela v sobotu 15. června absolventům již v ranních hodinách. Návštěvníky přivítal současný děkan fakulty Antonín Slaný a proděkanka pro vnější vztahy Dagmar Špalková. Děkan s profesorem Blažkem poté připomněli důležité historické události fakulty, debatovalo se o současném stavu a také se mluvilo o vyhlídkách do budoucna.

Děkan fakulty, Antonín Slaný, vítá hosty a zahajuje Den absolventů.
Ladislav Blažek, emeritní děkan ESF, při vzpomínání na historii fakulty.

Na fakultu přijali pozvání i významní absolventi, kteří byli odpoledne na brněnském výstavišti oceněni medailemi MU.  Hlavní program byl završen přednáškou Hany Lipovské věnující se sto letům české měny.

Debata s absolventy moderovaná proděkankou Špalkovou. Zleva: David Rozumek, Petr Sklenář, Dagmar Špalková, Stanislav Kutáček, Robert Franče. Omluvila se Dita Přikrylová.
Hana Lipovská přednášela na téma 100 let MU, 100 let české měny.

Své kulaté výročí slavilo i francouzsko-české studium veřejné správy MFTAP (20 let). Pro absolventy uspořádali kvíz, probíhalo promítání fotografií a také společná setkání i s francouzskými hosty.

Pro absolventy byly otevřeny katedry a oddělení jazyků, kde se mohli setkat s vyučujícími a podívat se, jakými aktuálními tématy se katedry zabývají.

Studentský spolek Klub investorů si připravil jednoduchou investiční hru pro celou rodinu a také představili zájemcům terminál Bloomberg sloužící k obchodování na burze.

Absolventi MFTAP soutěží v pub kvízu.
Investiční hra Klubu investorů.

Součástí doprovodného programu byly prohlídky po fakultě, na kterých se absolventi podívali na místa, kam za svých studií neměli možnost nahlédnout. Kromě experimentálních laboratoří navštívili například serverovnu nebo střechu fakulty.

V galerii foyer jsme návštěvníky zavedli zpět do historie. V kinokoutku se promítaly historické záběry, prezentace starých fotografií a také krátké video o historii Masarykovy univerzity. Vystaveny byly fakultní kroniky a staré tiskoviny společně s reklamními předměty.

Prohlídky fakulty zavedly absolventy na různá skrytá místa. Na fotografii akademický klub.
Ve foyer byla připravena prezentace fakulty v různých oblastech – věda a výzkum, vzdělávání, statistiky a další.

Ze zajímavých míst jsme otevřeli terasu s „pyramidou“, kde se každý mohl osvěžit absolventskou limonádou Koli od našeho absolventa Pavla Vavrušky a udělat si piknik na dece.

Oslavy se v odpoledních hodinách přesunuly na brněnské výstaviště. Do programu na stánku ECON MUNI se zapojila Česká národní banka – pobočka v Brně a návštěvníci mohli zhlédnout výstavu ojedinělé emise bankovek a mincí ke 100 letům české měny. Zájemci si také mohli ověřit pravost svých bankovek.

Návštěvou nás poctil i prezident Tomáš Garrigue Masaryk.
Zástupci ČNB na fakultním stánku.

Jak pokračovaly oslavy na brněnském výstavišti, zjistíte z fotoreportáže dostupné zde.

Více obrázků najdete ve Fotogalerii.

Těšíme se nejpozději zase za 100 let.