Noví schopní lidé z oboru, přívětivé prostředí a skvělé zázemí

To byly argumenty, které rozhodly, že se student programu Podniková ekonomika a management Jan Lubal rozhodl na navazující magisterské studium přestoupit na ECON MUNI.

15. 11. 2023 Kateřina Eliášová

Jan Lubal před Ekonomicko-správní fakultou MU | Foto: Archiv Jana Lubala

Bylo pro Vás pokračování v navazujícím magisterském studiu jasnou volbou, nebo jste měl i jiné varianty?

Byla to jasná volba. Nejenže jsem chtěl rozšířit své obzory v oboru, který studuji, ale zároveň jsem chtěl poznat nové schopné lidi, kteří mají pro tento obor stejný zápal, a získat známosti, jež se v této oblasti rozhodně neztratí. S tím vším se samozřejmě pojí studentský život, kterého jsem se nechtěl vzdát.

Co Vás vedlo k tomu, přihlásit se na NMgr. na ECON MUNI?

Zalíbil se mi program, který ECON MUNI v navazujícím studiu nabízí. Klíčový byl výběr předmětů v mém oboru, který mi vyhovoval víc než u univerzit konkurenčních. Zároveň jsem pociťoval potřebu změny, chtěl jsem zkrátka zkusit něco nového a zkusit si novou univerzitu. A určitě jsem chtěl při studiích zůstat v Brně.

Jak ve srovnání s jinou univerzitou hodnotíte studium na ECON MUNI,v čem jsou nebo naopak nejsou rozdíly?

Stále si na změnu zvykám, ale oproti předešlému studiu se mi víc zamlouvá přístup vyučujících a dostupnost studijních materiálů, kterých je nespočetné množství a jsou na jednom místě v přehledném Informačním systému. Rozdíl pociťuji i v prostředí fakulty, které působí více přívětivě a útulně. V zázemí fakulty je spousta míst k odpočinku a kvalitní občerstvení.

Jak jste spokojen s programem, který studujete, co Vás nejvíc baví a kam byste rád zamířil jednou v praxi?

S programem jsem celkově spokojený, nejvíc mě baví předměty vztahující se k práci s lidmi. Konkrétně předměty týkající se marketingu a managementu, kterým bych se rád věnoval i v budoucnu. Studium v tomto oboru přináší nespočet možností, proto jsem velice zvědavý, co mi můj budoucí profesní život přinese.

Jaký bude Váš příběh na magisterském studiu? Nechejte se inspirovat a podejte si přihlášku, ať můžeme příště sdílet právě Vaše zkušenosti!