Ekonomie je všude kolem nás, přesvědčíte se v novém videu ECON MUNI

25. 1. 2024 Kateřina Eliášová

Ať přemýšlíte o novém bydlení, výhodném spoření, plánujete dovolenou nebo třeba jen hrajete počítačovou hru, ekonomické zákonitosti a jejich znalost jsou vždycky výhodou. Dokonce i tam, kde bychom je nečekali, jako v mezilidských vztazích nebo při hledání nového zaměstnání, vám pochopení principů ekonomie často pomůže.

To byla základní myšlenka, kterou jsme chtěli zachytit v našem novém fakultním videu ECON MUNI, které dnes poprvé máte možnost uvidět na fakultním webu a na sociálních sítích.

Video vznikalo na fakultě v období od června do října 2023 a zapojilo se do něj kolem dvaceti našich studentů a několik akademiků, kteří se autenticky zhostili „hereckých“ rolí.

Další studenti i pedagogové nám zase pomáhali vytvořit pro video ilustrační ekonomické hlášky, které korespondují se situacemi ve videu.

Zkrátka, při přípravě videa jsme si užili spoustu práce a taky velkou zábavu, takže doufáme, že něco z natáčecí atmosféry se při sledování přenese i na vás.

Ekonomie je všude kolem nás a nejlepší je studovat ji na ECON MUNI, takže neváhejte a pusťte si naše nové video!

Ještě jednou děkujeme všem, kdo nám s videem pomáhali!

Nové fakultním video ECON MUNI