Díky studiu na ESF MU mi narostla křídla, říká úspěšná absolventka Dana Kovaříková v rozhovoru se studentem Miroslavem Chochulou

6. 1. 2023 Kateřina Eliášová

Dana Kovaříková a Miroslav Chochula na Ekonomicko-správní fakultě MU.

Na konci minulého roku se v nahrávacím studiu potkaly dvě rozdílné generace studentů naší fakulty – úspěšná absolventka Dana Kovaříková, která už 20 let působí na vrcholových pozicích spojených s agendou Evropské unie, a student 3. ročníku oboru Podnikové ekonomie a managementu Miroslav Chochula. Jejich neformální rozhovor na téma, co je na studiu na ESF MU jedinečné a jaké možnosti absolventům přináší, si můžete poslechnout zde.

I když zkušenosti Dany a Mira s ESF MU dělí dvě dekády, jejich postřehy a zkušenosti byly velmi podobné. Zatímco Dana si svůj sen o práci spojené s evropskou politikou už realizuje na nejvyšší úrovni, Miro teprve plánuje, že mu studium dá předpoklady k tomu, aby si jednou otevřel vlastní podnik, který oslní nevšedním podnikatelským záměrem.  Oba se shodují, že na ESF MU existuje obrovská pestrost možností, co studovat, jaké kontakty získat, do jakých oborů nakouknout, a kam se v rámci studia vypravit.

Zároveň hovořili i o tom, jaká výzva je se svobodou vysokoškoláka dobře nakládat a naučit se mít zodpovědnost za organizaci vlastního času a stanovit si dobře priority.

Shodli se na tom, že stáž v zahraničí nebo pobyt na Erasmu je něco, co by žádný student neměl vynechat, a co může změnit váš pohled nejen na budoucí práci.

Dana zmínila výhody možnosti kombinovat různé obory na různých fakultách a tím pádem se stále dovzdělávat a nacházet souvislosti. Její kombinace studia žurnalistiky a ekonomie jí dává skvělý background v její současné misi přibližovat agendu Evropské unie českým občanům.

Na závěr přejme Mirovi, aby si co nejvíce vychutnal zbytek studia na ESF a využil všech možností, které se mu díky tomu otevírají. A aby ve stopách Dany vykročil na dráhu úspěšného kariérního odborníka, kvalitně vybaveného pro dosažení cíle, který si vybere.