Stáže ve společnosti Internationaler Bund

Internationaler Bund je německá společnost, která každý rok nabízí studentům možnost absolvovat pracovní stáž na svých pobočkách. Stáže jsou určeny studentům od 2. ročníku denního studia všech oborů s dobrou znalostí němčiny (min. na úrovni B2).

Internationaler Bund nabízí i absolventské stáže s možností získání pracovního místa po dokončení stáže.

Délka stáže musí být minimálně 3 měsíce (může být však v případě zájmu studenta i delší). 

V rámci stáže se předpokládá pracovní doba 38,5 hodin týdně od pondělí do pátku. Stáže jsou neplacené, lze však získat stipendium 750 EUR/měsíc z programu Erasmus+ stáže. Pro získání grantu je třeba se přihlásit přes Centrum zahraniční spolupráce MU.

Ubytování praktikantů zajišťuje bezplatně společnost Internationaler Bund. Student si před odjezdem musí uzavřít pojištění. Po uzavření dohody o stáži již není možné měnit dohodnutý termín stáže. Vzdát se účasti na praxi je možné nejpozději 6 týdnů před jejím zahájením. V opačném případě je nutné uhradit administrativní poplatek 20 EUR.

Přihlášky spolu s motivačním dopisem v němčině a CV v němčině zasílejte na stepanka.lackova@econ.muni.cz.

Přehled pracovních pozic najdete naleznete zde.

Máte-li o stáž zájem, kontaktujte prosím nejprve koordinátorku programu Štěpánku Lackovou na stepanka.lackova@econ.muni.cz.

Zkušenosti našich studentů

Stáž v Internationaler Bund pre mňa znamenala značný rozvoj v rámci osobnosti.
Okrem toho, že človek nadobudne skúsenosti v odbornej sfére (najmä v účtovníctve), zlepší si miestny jazyk a spozná miestnu kultúru.

Mimo stáž má človek dosť času aj na svoje koníčky, či už je to cestovanie, spoznávanie nových ľudí alebo šport.Miesto mojej stáže bolo mesto Štutgart v Nemecku. Ubytovanie, ktoré firma ponúka, sa nachádza pri centre mesta. Do kancelárie je to zhruba 30 minút U-Bahnom, ale lístky sú preplácané firmou.

Richard Strýček, 2022

Bez popisku

„Od první chvíle příjezdu do Stuttgartu se mi věnuje velmi milá kolegyně z oddělení správy a účetnictví. Kolegyně mi byla nápomocná nejen v otázkách pracovní náplně, ale i života v Německu. Hned první den jsem byla zasvěcena do činností na oddělení v příjemném kolektivu. Náplní práce je především administrativní výpomoc na oddělení, kontrola přijatých faktur, jejich účtování v systému, vedení databáze účastníků a dobrovolníků. Zaškolení probíhá postupně a kolegyně je velmi ochotná v odpovězení všech otázek. Ubytování i pracoviště je v příjemné lokalitě v centru Stuttgartu, přičemž obě budovy jsou od sebe vzdálené minutu chůze.

Šárka, 2021

Šárka_Internationaler Bund
Předchozí Následující

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.