Zahraniční oddělení

Zahraniční oddělení zajišťuje veškerou agendu spojenou se studijními i pracovními mo­bilitami studentů, doktorandů, akademických i neakademických pracovníků do zahraniční i k nám na fakultu.

Tyto pobyty jsou především uskutečňovány na základě smluv s partnerskými univerzitami a dalších mobilitních programů jako je Erasmus+, Erasmus+ outside Europe, Ceepus a Freemover nebo za přispění projektů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Zahraniční oddělení fakulty udržuje zavedené kontakty a vytváří nové vazby se vzdělávacími institucemi po celém světě. Záměrem je nadále rozvíjet spolupráci, aktivně se zapojovat do mezinárodních programů a výrazně rozšířit počet mobilit studentů a pedagogů, a to jak z naší strany, tak ze strany zahraničních partnerů.

V rozsahu shodném s činností Studijního oddělení zajištuje agendu přijímacího řízení a studia v cizím jazyce na bakalářském a magisterském stupni studia, ať už je toto studium realizováno výhradně fakultou nebo ve spolupráci s některou z partnerských univerzit.

Zahraniční oddělení úzce spolupracuje s Centrem zahraniční spolupráce MU, Odborem vnějších vztahů a marketingu RMU a se Studentským klubem ISC. Metodicky je vedeno proděkanem pro zahraniční vztahy Petrem Smutným.

Zahraniční oddělení sídlí na děkanátě ESF MU ve 2. patře, dveře č. 211.

pondělí   13.00—15.00
středa 9.00—11.00 13.00—15.00
čtvrtek   13.00—15.00

Mgr. Jana Nesvadbová