ESF v médiích

• 31.03.2021

Na portálu Kurzy.cz vyšel článek „Brno: Další tři obory na MU vstoupily do světové elity“, ve kterém docent Jiří Špalek hodnotí úspěch umístění oboru Ekonomie a ekonometrie ve světovém žebříčku.

• 30.03.2021

V reportáži „Rozpočty měst a obcí“ pořadu Události v regionech České televize se doktor Filip Hrůza vyjadřuje k dopadu koronaviru na rozpočty měst a obcí.

• 30.03.2021

V Mladé frontě Dnes a také na iDNES.cz vyšel v článku o nezaměstnanosti lidí na Znojemsku infobox „Prokletí příhraničních regionů“, ve kterém doktor Štěpán Mikula poukazuje na vliv historického dědictví obyvatel na vysokou nezaměstnanost.

• 11.03.2021

Úspěšně začínající projekt „Monitoring a opatření ke zlepšení kvality ovzduší na území města Brna“, řešený doktorkou Dominikou Tóthovou a doktorem Vilémem Pařilem, zaznamenal velký mediální ohlas v regionu.

Zmínky se objevily na:

• 15.02.2021

V Mladé frontě Dnes byl publikován článek „Nastartují ekonomiku tam, kde skomírá“. Doktor Filip Hrůza se vyjadřuje k vládní podpoře slabších regionů a vysvětluje smysl těchto investic.

• 12.02.2021

Na iDNES.cz vyšel článek „Biskupství koupilo obchodní dům v Brně, výnos půjde na činnost církve“, ve kterém doktor Vilém Pařil komentuje neobvyklou investici církve do komerčního objektu.

• 10.02.2021

V reportáži „Budoucnost firem“ pořadu Události v regionech České televize komentuje doktorka Pavla Marciánová přechod podniku z jedné generace na druhou.

• 03.02.2021

V Deníku Právo vyšel sloupek „Bude zájem o rychlovlaky?“, ve kterém docent Martin Kvizda přibližuje výzkum o pohybu a motivaci cestujících. Výzkum probíhá v rámci projektu Nová mobilita a jsou v něm zapojení i odborníci z Univerzity Karlovy.

Další zmínky o tomto tématu se objevily v Brněnském deníku, a to jak v tištěné podobě, tak v online verzi.