Bookport

[české e-knihy]

ESF MU má pro všechny své studenty i zaměstnance předplacený vstup do databáze českých elektronických knih Bookport.

Všechny dostupné elektronické knihy je možné pročítat jak prostřednictvím webového prohlížeče na adrese www.bookport.cz, tak s využitím samostatné aplikace na mobilních telefonech či tabletech. Podporované systémy a odkazy na aplikace najdete zde.

Bookport nabízí

  • více jak 400 titulů v oblasti Podnikání, ekonomie a finance;
  • více jak 200 titulů v oblasti Právo, daně a účetnictví;
  • více jak 500 titulů v oblasti Psychologie a pedagogika;
  • off-line čtení až šesti titulů v mobilní aplikaci;
  • možnost měnit velikost písma, vkládat poznámky, zapnout noční režim;
  • přístup skrze univerzitní UČO a heslo.

Používání služby

Pro užívání služby je zapotřebí si vytvořit osobní účet ve službě Bookport s pomocí svého univerzitního účtu, který bude automaticky založen při prvním přihlášení. Jak na webových stránkách, tak v mobilní aplikaci se přihlašujte výhradně přes odkaz „Přihlásit se prostřednictvím eduID.cz“. Nesnažte se zakládat si účet ručně s využitím univerzitního e-mailu, takto vytvořený soukromý účet nezíská školní licenci a k obsahu se proto nedostanete!

Obsah služby Bookport.cz je indexován v univerzitním EBSCO Discovery Service, dostupné tituly jsou proto dohledatelné také na webových stránkách discovery.muni.cz. Od ledna 2021 již nejsou dostupné všechny tituly v nabídce Bookportu, ale pouze ty, které jsou zařazeny do kategorií Podnikání, ekonomie a finance, Právo, daně a účetnictví a Psychologie a pedagogika.

Bookport.cz

Další odkazy

Deklarace

Užíváním služby Bookport.cz Ekonomicko-správní fakulta MU zdůrazňuje svou podporu legálnímu šíření autorských děl a zároveň odsuzuje nelegální sdílení a kopírování učebnic jakožto odborné i jiné literatury vůbec.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.