Konference
k 30. výročí ESF MU

30. září 2021, 9:15–12:30

Tématem je „Minulost, současnost, budoucnost“ aneb proměny ekonomiky, pracovního trhu, businessu a vzdělávacích institucí.
S úvodní přednáškou vystoupí Jan Švejnar, ekonom a spoluzakladatel CERGE-EI.

Řečníci

#ESFslavi30
5

řečníků

30

let tradice

nových poznatků a inspirace


O ČEM TO CELÉ BUDE?

„Minulost, současnost, budoucnost“ 

Jak se proměňuje pracovní trh a požadavky na absolventy vysokých škol?
Jak se změnila ekonomika, business, školství a kam budou tyto oblasti směřovat?
Jak se orientovat v neustále se měnícím světě a na co se připravit?

Přijďte s námi a našimi hosty oslavit výročí fakulty a otevřít diskusi o tom,
jak vypadala situace ve společnosti před 30 lety, jak vypadá dnes a kam se bude ubírat v následujících 30 letech.


Proběhlý program

Od 8:30

Registrace + kontrola O-N-T

9:15–9:25

Zahájení konference děkanem ESF MU

9:30–10:10

Úvodní slovo Jana Švejnara z CERGE-EI

10:10–10:40

Coffee break

10:40–12:30

Panelová diskuse s hosty

Od 12:30

Raut

Dress code: business casual

Řečníci

Úvodní přednáška

Bez popisku

Jan Švejnar, ekonom a spoluzakladatel CERGE-EI

Ekonom působící na Kolumbijské univerzitě v New Yorku jako profesor globální ekonomie a ředitel Centra pro globální hospodářskou politiku. Je spoluzakladatelem Centra pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy (CERGE), které se později stalo součástí CERGE-EI, kde předsedá Výkonnému a dozorčímu výboru. 

V rámci Národohospodářského ústavu AV ČR, v.v.i. vede think-tank IDEA a dlouhodobě se věnuje studiu mikroekonomie, ekonomie práce a globálnímu ekonomickému rozvoji. Je laureátem ceny IZA v oboru ekonomie práce (2015) a ceny Neuron za přínos světové vědě (2012). 


Panelová diskuse

Bez popisku

Dana Kovaříková, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR

Je absolventkou Masarykovy univerzity, kde vystudovala ekonomii a mediální studia a žurnalistiku. Dále vystudovala v belgické Lovani na Katholieke Universiteit obor sociologie sociální změny a je rovněž absolventkou francouzské Université Rennes 1.

Svou pracovní dráhu v Evropské komisi začala v roce 2002 na Generálním ředitelství pro tisk a komunikaci. V Bruselu pracovala na Generálním sekretariátu Evropské komise nebo také na Generálním ředitelství pro komunikační sítě, obsah a technologie. V současnosti pracuje v Praze jako vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR, kde předtím působila od roku 2013 jako vedoucí politického oddělení.

Bez popisku

Igor Mesenský, Partner a CEE Head of M&A v KPMG

Je jedním z předních odborníků na M&A poradenství v České republice. V oblasti prodejů a akvizic působí přes 25 let a za tu dobu pracoval na více než stovce transakcí. V KPMG působí od roku 2018.

Má zkušenosti z tuzemských i přeshraničních transakcí, privatizací společností i oceňovacích projektů. Pracoval pro velké korporace, přední nadnárodní společnosti, ale zejména pro vlastníky malých a středních podniků napříč průmyslovými obory. Mezi jeho nejvýznamnější transakce patří privatizace Komerční banky a prodej sítě čerpacích stanic Aral. V poslední době pak akvizice Innogy nebo prodej společností BEST, a.s. a IZOS, s.r.o. Studoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a ve volném čase hraje golf, cestuje, jezdí na motocyklu a je velkým fandou rugby.

Bez popisku

Jaroslava Rezlerová, generální ředitelka ManpowerGroup

Od roku 2001 je generální ředitelkou ManpowerGroup, největší personální společnosti v ČR s obratem 4 mld. Kč, která najde každý rok prostřednictvím 35 poboček práci pro 24.000 lidí.

Je zakládající členkou a prezidentkou Asociace poskytovatelů personálních služeb – APPS, sdružující největší personální a pracovní agentury. Asociace se významně podílí na změně legislativy pracovního práva směrem k větší otevřenosti a flexibilitě a snaží se vytvářet podmínky pro úspěšný rozvoj stabilního trhu pracovních sil. Je viceprezidentkou People Management Fora – profesní neziskové organizace pro personalisty, která sdružuje největší tým profesionálů v oblasti lidských zdrojů v ČR. Od roku 2018 je členkou představenstva Americké obchodní komory.

Bez popisku

Marek Třeška, výkonný ředitel HARTMANN-RICO

Je absolventem Ekonomicko-správní fakulty MU, Wirtschaftsuniversität Wien a University of Minnesota. Ve společnosti HARTMANN-RICO pracuje už od roku 1998.

Působil na různých vedoucích pozicích v obchodu, marketingu a financích jak v mateřské společnosti v Německu, tak i v dceřiných společnostech HARTMANN Group. Po návratu ze zahraničí byl v roce 2010 zvolen členem představenstva a v roce 2016 se stal výkonným ředitelem HARTMANN-RICO v České republice a na Slovensku.


 

Partner konference

https://home.kpmg/cz/cs/home.html

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info