Známe nové vítěze fakultního vína ESF pro rok 2022

11. 2. 2022 Ekonomicko-správní fakulta MU

Výběr fakultního vína pro kalendářní rok 2022 se uskutečnil v úterý 8. února 2022 v netradiční on-line podobě.

Komise složená z akademických i neakademických pracovníků a partnerů fakulty vybírala víno pod vedením sklepmistrů z vinařství Aurora – Víta a Filipa Nevědělových. Vinařství Aurora je malé, rodinné vinařství pod Pálavou, které nabízí vína z místních hroznů. Ty vinaři zpracovávají s ohledem na nejnovější poznatky, zároveň však kladou důraz na tradici a minimalizaci zásahů do výroby vína.

V kategorii bílé víno zvítězil Müller Thurgau (2021). Jeho pronikavý buket zaujme všechny milovníky vína hned na první dojem. Lze v něm najít tóny citrusových plodů, bílé broskve a angreštu. Plná, šťavnatá chuť vína přímo vybízí k dalším douškům.

V kategorii červené víno zvítězil Merlot (2020). Ve vůni dominují červené třešně a ostružiny, které jsou doplněné hořkou čokoládou. Chuť je plná, hebká a nasládlá. Zdání ovšem klame – víno neobsahuje ani gram zbytkového cukru.

Fakultní víno je oficiálním reprezentačním vínem Ekonomicko-správní fakulty MU. Tato vybraná vína budou sloužit především jako reklamní předmět pro domácí i zahraniční partnery a významné hosty fakulty. Ochutnat je můžete na rozličných fakultních akcích.

Výběr fakultního vína podpořil náš významný partner, společnost KPMG Česká republika.