Výsledky soutěže GA ČR 2019

7. 12. 2018 Ondřej Petr

V aktuálním ročníku veřejných soutěží Grantové agentury ČR (GA ČR) uspěla se svými projekty Katedra veřejné ekonomie ESF MU. Úspěšnými žadateli jsou prof. Ing. Juraj Nemec, CSc. a Mgr. Alena Kluknavská, Ph.D., kteří tak získají podporu GA ČR na tři roky. Srdečně blahopřejeme!

Prof. Nemec se bude v rámci standardního projektu „Alternativní způsoby poskytování služeb“ spolu s partnerskou Vysokou školou regionálního rozvoje zabývat alternativními mechanismy poskytování veřejných služeb ve vyspělých a tranzitivních zemích a faktory, které determinují rozsah, formy, úspěchy a selhání poskytování těchto služeb v kontextu efektivní alokace zdrojů.

Dr. Kluknavská bude řešit juniorský projekt s názvem „Soutěž o pravdu: Veřejný diskurz o migraci ve střední Evropě v post-faktuální éře“, který se věnuje otázce mediální prezentace a politizace tématu migrace na příkladu uprchlické krize, a to v kontextu post-faktuálního diskurzu v České republice a Rakousku se záměrem provedení komparace v zemích s odlišným politickým, společenským, ekonomickým a historickým kontextem.

ESF MU participovala v soutěžích na rok 2019 celkem na patnácti podaných projektech, z nichž jeden byl tzv. juniorský a jeden mezinárodní (LA) s rakouským partnerem. V osmi případech vystupovala ESF MU v roli hlavního příjemce (4x Katedra veřejné ekonomie, 2x Katedra ekonomie, 2x Katedra financí), ve zbývajících sedmi případech potom v roli partnera (3x Katedra regionální ekonomie a správy, 2x Katedra ekonomie, 2x Katedra podnikového hospodářství).

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.