Výsledky 2. veřejné soutěže TA ČR ÉTA

5. 11. 2018 Ondřej Petr

Technologická agentura ČR vyhlásila dne 29. 10. 2018 výsledky 2. veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA. Ekonomicko-správní fakulta MU podala celkem 7 návrhů (6 jako hlavní uchazeč a 1 jako další účastník) a k podpoře byly přijaty 4 (3 v roli hlavního uchazeče a 1 v roli dalšího účastníka). Gratulujeme úspěšným řešitelům.

Mezi podpořené projekty patří:

• Model finančního zdraví neziskových organizací a predikce jejich finanční zranitelnosti (řešitelka Ing. Marie Hladká, Ph.D., Centrum pro výzkum neziskového sektoru)
  • Fungující a efektivní řízení projektových znalostí (řešitelka Ing. Bc. Sylva Žáková Talpová, Ph.D., Katedra podnikového hospodářství)
  • Systém pro podporu rozhodování při posuzování fúzí na trzích s homogenním produktem a prostorovou diferenciací (řešitel Ing. Michal Kvasnička, Ph.D., Katedra ekonomie)
  • Efektivní marketing jako nástroj konkurenceschopnosti a udržitelného rozvoje neziskových organizací poskytujících sociální služby (řešitel na ESF doc. Ing. Vladimír Hyánek, Ph.D., Centrum pro výzkum neziskového sektoru, hlavním řešitelem je Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni)

Kompletní seznam podpořených návrhů naleznete ZDE.

Ze strany RMU je k realizovaným projektům TA ČR naplánován seminář, který se uskuteční 29. 11. 2018 od 10 hod ve Velké zasedací místnosti RMU. Registrovat se můžete ZDE.