Vyjádření děkana Ekonomicko-správní fakulty k vývoji situace na Ukrajině

Ekonomicko-správní fakulta se vyvěšením státní vlajky Ukrajiny před budovou fakulty připojuje k postoji Masarykovy univerzity k vývoji situace na Ukrajině.

24. 2. 2022 Ekonomicko-správní fakulta MU

Jsme přesvědčeni, že i ve vší složitosti současného světa je vždy třeba hledat mírové a konsensuální řešení sporů, které respektuje nezávislost, územní celistvost, a především demokracii a základní lidská a občanská práva. Z vlastní historie víme, jak snadné je o svobodu přijít a jak obtížné je ji znovu získat.

Jsme připraveni pomoci našim studentům i kolegům z Ukrajiny. Mimo vyjádření podpory a solidarity nabízíme pomoc i formou mimořádných stipendií pro ty, kteří se v důsledku situace na Ukrajině ocitli v tíživé životní situaci.

Současně vyzývám studenty i zaměstnance fakulty, aby se připojili k finanční pomoci MUNI POMÁHÁ určenou na vzdělávací a humanitární účely. Příspěvek lze formou daru zaslat přes Obchodní centrum MU.

Jiří Špalek
Děkan ESF MU