Výběrové řízení do institucí EU

10. dubna 2018

Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO) vypsal výběrové řízení na pozice referentů v auditu s místem výkonu práce v Lucemburku.

Jedná se o trvalé místo referenta v platové třídě AD5 (po 9 měsíční zkušební době od přijetí do evropské služby definitiva, nástupní základní plat od cca 4.700 euro).

Kvalifikační požadavky: dokončené vysokoškolské vzdělání (v délce nejméně 3 roky) relevantní pro danou náplň práce (účetnictví, finance, veřejná správa, ekonomie, řízení projektů, informační technologie, metody auditu a posuzování), odborná praxe se nevyžaduje. Studenti posledního ročníku vysoké školy se mohou přihlásit, pokud dokončí studium do 31. července 2018.

Jazykové znalosti: dva úřední jazyky EU,

  • jazyk 1 musí být min. na úrovni C1 (může být i čeština),
  • jazyk 2 musí být min. na úrovni B2 (výběr ze dvou jazyků:angličtiny nebo francouzštiny – jedná se o pracovní jazyky Účetního dvora).
  • Jazyk 2 musí být odlišný od jazyka 1.

Máte-li odpovídající vysokoškolské vzdělání a silnou motivaci pracovat pro Evropskou unii v oblasti auditu, můžete se přihlásit prostřednictvím stránek www.eu-careers.eu do 24. dubna 2018 (do 12:00 hodin).

Více informací k výběrovému řízení na pozice referentů v oblasti auditu (AD5) najdete na odkazu.

Vyhlášení výběrového řízení v Úředním věstníku EU.

Tuto informaci doporučujeme zájemcům pečlivě prostudovat, obsahuje průběh výběrového řízení i budoucí náplň práce.

Příručka k podávání přihlášek: http://europa.eu/epso/doc/epso_brochure_cs.pdf

Užitečné informace k výběrovým řízením do institucí EU lze najít na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věcí (MZV) nebo Úřadu vlády ČR (Průvodce labyrintem výběrových řízení do institucí EU).

Diplomatická akademie MZV kromě toho pořádá přípravné kurzy k testům pořádaným EPSO. Nejbližší přípravný kurz – simulace prvního kola testů EPSO – se koná dne 11. 4. 2018Praze. Více informací lze získat na emailu: epso@mzv.cz

Autor

Jaroslava Plšková

Sdílení článku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.