Varování před kybernetickými útoky na univerzity a nemocnice

17. 4. 2020 Dominik Dvořák

Kyberbezpečnostní tým Masarykovy univerzity varuje před nárůstem nevyžádaných zpráv, které lze v nejbližších dnech očekávat. Podvodné zprávy, také nazývané jako spear-phishing, mohou obsahovat i velmi specifické informace o příjemci, útočníci se tak snaží co nejvíce napodobit komunikaci důvěryhodného odesílatele. Některé zprávy také mohou využívat současnou pandemii koronaviru.

Dle informací Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) lze předpokládat vlnu nejintenzivnějších kybernetických útoků v nejbližších dnech.

Prosím, buďte proto obezřetní. Pokud podobnou zprávu obdržíte, neprodleně kontaktuje CSIRT-MU na adrese csirt@muni.cz. Více detailů naleznete zde: https://security.muni.cz/warnings/385409u-varovani-ocekavana-vlna-utoku-na-vyznamne-cile-cr-v-hledacku-mohou-byt-univerzity-i-nemocnice.