Ukončení vzdáleného přístupu k digitalizovaným knihám

V neděli 17. května současně s předpokládaným ukončením nouzového stavu v ČR skončí také vzdálený přístup do archívů digitalizovaných knih E-prezenčka (provozované MU) a Kramerius (provozované Národní knihovnou ČR).

7. 5. 2020 Jiří Poláček

Od pondělí 18. května tedy již nebude možné online z domova pročítat více jak 200 tisíc dokumentů NK ČR, ani více jak 13 tisíc skenů pořízených na MU. Platí to také pro knihy, které jsme pro vás skenovali v nedávné době v rámci služby Skenování knih na přání. Z tohoto důvodu také zastavujeme příjem žádostí o skenování dalších knížek z našeho fondu. 

Středisko vědeckých informací – knihovna bude do konce května fungovat tak jako doposud, tj. každý všední den v době 9.00–12.00 v omezeném režimu, který je podrobně popsán zde. Od začátku června by mělo dojít k rozšíření služeb i otevírací doby, o přesné podobě červnového provozu i následného prázdninového provozu ještě budeme informovat. 

V souvislosti s postupným obnovováním provozu knihovny také končí automatické prodlužování termínů vrácení knih u aktuálních výpůjček. Aktuální lhůty jsou nastaveny na období od 20. května do 23. června, o blížícím se termínu vrácení byste měli být automaticky informováni knihovním systémem. Komu ve vrácení knih brání závažné překážky, napište nám prosím na vypujcky@econ.muni.cz, vaši záležitost vyřídíme individuálně. 

Těšíme se na opětovné shledání u nás v SVI!

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.