Tisíce knih z produkcí amerických univerzit

Přední akademické nakladatelství De Gruyter dočasně zpřístupnilo Masarykově univerzitě obrovskou sbírku 75 000 elektronických knih včetně titulů z prestižních severoamerických univerzit a dalších partnerů.

12. 4. 2020 Jiří Poláček

Z oblasti Business & Economics je v nabídce přes 5 000 položek. Orientační počty titulů od jednotlivých vybraných nakladatelů uvádí následující tabulka:

De Gruyter 2472
Columbia University Press 274
Cornell University Press 52
Harvard University Press 273
Princeton University Press 512
University of California Press* 16
University of Chicago Press* 290
University of Pennsylvania Press 159
University of Toronto Press 186
Yale University Press* 98

* Tituly těchto univerzit budou zpřístupněny až koncem dubna 2020.

Přístupné jsou tituly vydané v roce 2017 a starší. Knihy je možné vyhledávat a filtrovat dle oblastí, dostupnosti, jazyka, roku vydání a nakladatele. Nalezené tituly je možné stáhnout ve formátu PDF. Více informací o nabídce je možné zjistit z informačního letáku.

Dočasný přístup do kolekce e-knih je sjednán do 30. června 2020.

Vstup do kolekce De Gruyter