Svět elektronických zdrojů informací od roku 2018 – nové možnosti

Od začátku roku by měly být pro všechny z vás přístupné nové zdroje elektronických informací, které MU získala formou národního konsorcia CzechElib. Jedná se o zcela nový, republikově centralizovaný projekt nákupu zdrojů elektronických informací pro vysoké školy a vědeckovýzkumné instituce.

3. 1. 2018 Jaroslav Nekuda

Management eJournals Portfolio

K dispozici vám budou všechny důležité oborové zdroje, které jste využívali doposud, jako například EconLit with Full Text, OECD iLibrary, Patria Plus nebo Bisnode MagnusWeb. Ze zdrojů, na které jste byli v minulosti zvyklí, vypadl jen jeden jediný – databáze Euromonitor Passport, ta byla na okraji uživatelského zájmu a využívána byla jen zcela minimálně.

Nejzajímavějším přírůstkem do rodiny „ekonomických“ zdrojů je od letoška databáze Emerald, která má kvalitní zdroje figurující ve světově uznávaných indexech: 61 časopisů je indexovaných v ISI, více než 190 titulů je indexováno v Emerging Source Citation Index a více než 260 ve Scopus. Oborově je databáze orientována zejména do oblastí jako jsou Business, Management & Strategy; Library Studies; Information & Knowledge Management; Social Sciences; Public Policy; Environmental Management; Marketing; HR, Learning & Organizational Studies; Education; Finance, Accounting & Economics; Operations, Logistics & Quality; Tourism and Hospitality; Health and Social Care a další.

Seznam všech zdrojů pro „ekonomické obory“ najdete na portále EIZ.

K dispozici vám budou i nadále všechny „velké“ databáze, které pořizuje naše univerzita jako celek, například Web of Science, Scopus, Elsevier-ScienceDirect, SpringerLink, Wiley Online Library, ProQuest, EBSCO Academic Search Complete, EBSCO ebooks Academic Collection, JSTOR (z původních sedmi kolekcí rozšířený na kolekce Arts and Science I-XV).

Z novinek pořízených na „celouniverzitní úrovni“, které budou velmi dobře využitelné i v oblasti našich zájmů, zmiňujeme zejména databáze Taylor&Francis SSH a Sage Journals (HSS).

Seznam všech zdrojů dostupných na univerzitě najdete zde.

Věříme, že vám takto „posílená dávka informací“ přijde s novým rokem k duhu, že vám usnadní práci a zprostředkovaně se odrazí i ve vyšší kvalitě vašich vědeckých i pedagogických aktivit.

V případě jakýchkoli nejasností nebo dotazů nás neváhejte kontaktovat.