Stáže na Odboru ekonomické diplomacie MZV ČR

1. 11. 2017 OVVM

MZV ČR vyhlašuje výběrové řízení na stáž v Odboru ekonomické diplomacie (OED). Nabídka je určena pro VŠ studenty v magisterském cyklu (především pro studenty ekonomických oborů a mezinárodních vztahů), kteří se zajímají o podporu exportu a ekonomickou diplomacii.

OED MZV ČR koordinuje oblast vnějších ekonomických vztahů ČR, zabezpečuje úkoly související s prosazováním ekonomických zájmů ČR v zahraničí a se vzájemnými obchodními vztahy a poskytuje podporu českým podnikům při jejich působení na zahraničních trzích.

Zaměření stáže

Stáž bude zaměřena na operativní i dlouhodobé úkoly v následujících oblastech:

spolupráce při přípravě podkladů a stanovisek k bilaterálním jednáním, zpracovávání průřezových materiálů ekonomického charakteru (především analýzy a souhrnné informace o vývoji zahraničního obchodu), poskytování podpory českým podnikům a jejich obchodně-ekonomickým zájmům ve vnějších ekonomických vztazích, praktická asistence při přípravě konferencí, seminářů či setkání se zástupci firem a podnikatelských asociací.

Délka stáže

Standardně se jedná o nejméně 20 až 25 hodin týdně po dobu tří až šest měsíců, převážně mimo období dovolených. Termíny stáží v roce 2018 jsou vypsány od ledna 2018 průběžně na celý rok. Počet míst je kapacitně omezen.

Podmínky stáže

Nutná je znalost anglického jazyka nejméně na úrovni B2 a uživatelská znalost MS Office a Excelu. Stáží se nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na plat ani na sociální či zdravotní pojištění. Náklady spojené se stáží (doprava, pobyt, strava apod.) hradí vysílající organizace nebo stážista sám.

Uchazeč o stáž musí dodat:

• žádost o stáž (formulář na http://www.mzv.cz/…v/index.html)
  • kopii občanského průkazu/pasu opatřená písemným souhlasem uchazeče s jejím pořízením
  • výpis z Rejstříku trestů (nesmí být starší 3 měsíců)
  • aktuální potvrzení o studiu
  • motivační dopis
  • strukturovaný životopis
  • prohlášení fyzické osoby o svéprávnosti

Formulář najdete zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů. Případné dotazy a přihlášky do výběrového řízení zasílejte na karel_charanza@mzv.cz do 30. listopadu 2017. Z přihlá­šených uchazečů budou na základě životopisu a motivačního dopisu vybráni uchazeči k ústnímu přijímacímu pohovoru na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.