Software Grammarly pro studenty ESF MU

Dovolujeme si vás touto cestou informovat, že naše fakulta pořídila multilicenci software Grammarly (www.grammarly.com) pro 300 uživatelů.

2. 10. 2018

Produkt slouží jako podpora pro ty, kteří si nejsou zcela jisti při psaní textů v angličtině. Nástroj opravuje chyby ve slovech, kontroluje gramatiku a stylistiku, a to vše „on-line“: ať už píšete e-mail, dokument ve Wordu či cokoli jiného, Grammarly nepřetržitě kontroluje, co píšete a v reálném čase označuje chyby a nabízí opravy a různá vylepšení.

V současnosti je k dispozici cca 300 licencí pro studenty ESF. Pokud vás věc zaujala a chtěli byste ji vyzkoušet nebo dlouhodobě užívat, kontaktujte, prosím, mailem fakultní administrátorku Mgr. Pavlu Rimešovou pavla.rimesova@econ.muni.cz, která vám založí osobní účet Grammarly.

Účty budou zřizovány podle známého hesla – kdo dřív příjde, ten dřív mele.

Účet MUSÍ BÝT z technických a licenčních důvodů spojený s vaší fakultní e-mailovou adresou (uco@econ.muni.cz). Vstup do pošty najdete zde.

Na tuto adresu obdržíte jako budoucí uživatel zvací e-mail, ve kterém si službu aktivujete a nastavíte si heslo pro přístup k ní. Z bezpečnostních důvodů důrazně doporučujeme zvolit JINÉ heslo, než je vaše fakultní heslo! Potom již bude možné službu začít používat.

Každý uživatel může službu využít na libovolném zařízení: počítači v kanceláři, domácím PC, tabletu nebo „chytrém“ telefonu. Pro vlastní užívání stačí jen nainstalovat potřebný doplněk Grammarly (pro webové prohlížeče nebo programy MS Word nebo Outlook).

Licence Grammarly je aktivní pouze po dobu studia a po jeho skončení je účet automaticky deaktivován.

Věříme, že vám nový pomocník bude k užitku a učiní vaši práci jednodušší, efektivnější a možná i zábavnější.