Sociální stipendium

30. 9. 2020 Eva Koudelková

Vážené studentky, vážení studenti, studijní odbor RMU zveřejnil podrobnější informace k letošnímu sběru žádostí o stipendium v případě tíživé sociální situace studenta, tzv. sociální stipendium. Pokyny k tomuto sběru naleznete níže.

Cílem tohoto stipendijního programu je zajistit stipendium v případě tíživé sociální situace studenta. Na sociální stipendium má nárok student, který splňuje podmínky stanovené v Zákoně o vysokých školách. Student potvrzuje splnění podmínek pro přiznání sociálního stipendia elektronicky v Informačním systému MU jednou za akademický rok v termínu od 1. do 20. listopadu. Stipendium se přiznává na deset měsíců v akademickém roce, vždy od října do konce července. Měsíční výše stipendia odpovídá jedné čtvrtině výše základní sazby minimální mzdy za měsíc, s tím, že takto určená výše stipendia se zaokrouhluje na celé desetikoruny nahoru.