Slavnostní udílení Bronzových medailí MU a Cen děkana za nejlepší publikaci roku 2020

20. 10. 2021 Ekonomicko-správní fakulta MU

V pondělí 11. října byly v rámci slavnostní části zasedání Vědecké rady ESF MU předány ceny děkana za nejlepší vědecký článek a Bronzové medaile MU.

Slavnostní akci navazující na oslavy 30 let založení Ekonomicko-správní fakulty zahájil děkan Jiří Špalek gratulací profesorovi Ladislavu Blažkovi ke jmenování emeritním profesorem.

Jmenování Ladislava Blažka emeritním profesorem.

Poté ocenil nejlepší vědecké články publikované v roce 2020. 1. místo získal Tommaso Reggiani za text Delegation and coordination with multiple threshold public goods: experimental evidence uveřejněný v Experimental Economics, spoluautory článku jsou Luca Corazzini a Christopher Cotton.

Dalšími oceněnými autory byli:

Vyvrcholením slavnostní události bylo předání Bronzových medailí MU, které si odnesly významné osobnosti formující tvář fakulty, jmenovitě prof. Manfred Fischer, prof. Peter Hackl, doc. Ivan Malý, doc. Jaroslav Sedláček, JUDr. Jindřiška Šedová a prof. Milan Viturka. Medailonky přibližující přínos oceněných pro naši fakultu naleznete níže.

Všem oceněným srdečně gratulujeme a přejeme mnoho dalších, nejen pracovních úspěchů!

Medailonky osobností oceněných Bronzovou medailí MU

JUDr. Jindřiška Šedová, CSc.
JUDr. Šedová působí na Ekonomicko-správní fakultě MU od roku 1995 do současnosti, velkou část této doby strávila na pozici vedoucí Katedry práva, kterou pomáhala založit. Dokázala zajistit spolupráci s Českou národní bankou i dalšími významnými partnery, přivedla na fakultu značné množství odborníků a podílela se na řešení aktuálních projektů, spojených například s rekodifikací soukromého práva. Právě propojení teoretického zázemí a praktických znalostí z ní učinilo jednu z významných odbornic na korporátní právo.

Univ.-Prof. Doz. Dr. Manfred Manuel Fischer
Profesor ekonomické geografie na Wirtschaftsuniversität Wien je legendou regionálních věd ve světě a stále aktivně působí na WU jako emeritní profesor. S Ekonomicko-správní fakultou MU spolupracuje od roku 2016, kdy se významně podílel na vzniku zcela nového doktorského programu Regionální ekonomie a zásadně ovlivnil jeho podobu. V roce 2019 se v souvislosti se schválením akreditace programu rozhodl věnovat fakultě část své soukromé knihovny. V současnosti se dále podílí na odborných konzultacích a na výuce v rámci doktorského studia na ESF MU.

Prof. Dr. Peter Hackl
Profesor Hackl je světově uznávanou autoritou na poli statistiky a ekonometrie. Působil na Wirtschaftsuniversität Wien na katedře Ekonomické statistiky. Stále působí jako nezávislý expert v oblasti statistiky a úzce spolupracuje s dalšími statistickými úřady na světě jako člen mezinárodních expertních a poradních týmů v rámci evaluačních procesů a poskytování odborného poradenství. Od roku 2010 se prof. Hackl více než 10 let intenzivně podílel na tvorbě, výuce a inovacích předmětů Econometrics a Econometrics 2 v doktorských studijních programech Ekonomicko-správní fakulty MU.

doc. JUDr. Ivan Malý, CSc.
Docent Malý je po celou dobu 30leté existence Ekonomicko-správní fakulty MU klíčovou osobou v utváření její podoby. Od jejího založení vystupuje jako vedoucí osobnost v oblasti veřejné ekonomie a veřejné správy. Je uznávaným expertem na poli ekonomie zdravotnictví, jeho odborný zájem je však širší a zahrnuje i aspekty efektivnosti veřejného sektoru a problematiku jeho řízení. Podílel se podstatnou měrou na vzniku společného Francouzsko-českého studia veřejné správy s Université de Rennes 1. Program má dnes podobu magisterského double degree programu, který za dobu své existence připravil téměř 400 absolventů a přispěl k tomu, že obě univerzity dnes spolupracují na širší paletě studijní nabídky i výzkumu.

doc. Ing. Jaroslav Sedláček, CSc.
Docent Sedláček působí na Ekonomicko-správní fakultě MU téměř 30 let, neboť na ni nastoupil krátce po jejím založení v roce 1993. Během své akademické kariéry se významným způsobem zasadil o rozvoj fakulty, zvláště Katedry financí, a to jak v oblasti pedagogické, tak vědecko-výzkumné. Po dobu svého mnohaletého působení na fakultě úspěšně vedl a vychoval nejednu generaci studentů. Během výuky i konzultací vždy dokázal propojovat teoretické poznatky se zkušenostmi z praxe a přenášet je na studenty bakalářského, magisterského i doktorského studia, čímž přispěl k jejich vysoké uplatnitelnosti na trhu práce.

prof. RNDr. Milan Viturka, CSc.
Profesor Viturka je předním českým odborníkem v oblasti regionální ekonomie a regionálního rozvoje. Na Masarykově univerzitě působí od roku 1995, v letech 2000–2018 vedl Katedru regionální ekonomie a správy Ekonomicko-správní fakulty MU. Ve své vědecko-výzkumné činnosti se zabývá problematikou hodnocení ekonomické výkonnosti regionů, dílčích aspektů lokálních trhů či prostorovou disperzí ekonomických aktivit. Je autorem konceptu hodnocení kvality podnikatelského a sociálního prostředí na regionální úrovni, který se stal inspirací celé generaci regionálně orientovaných výzkumníků.