Slavnostní otevření laboratoří pro ekonomické experimenty

13. 10. 2017

Každý účastník experimentu má svůj oddělený prostor a zároveň musí být možné jeho chování monitorovat.

Na Ekonomicko-správní fakultě byly ve čtvrtek 12. 10. 2017 přestřihnutím pásky slavnostně otevřeny nové učebny a laboratoře experimentální ekonomie.

Oficiální slavnostní otevření podpořila řada významných hostů, mezi nimi i James Alm, profesor ekonomie na Tulane University v New Orleans, který nově zrekonstruovanou laboratoř označil za jednu z nejlepších, jaké kdy viděl.

Laboratoře jsou vybaveny špičkovou technikou a budou sloužit k výzkumu vztahu mezi lidským myšlením a ekonomií, který se v současnosti těší velkému zájmu a uznání z řad odborníků.

O provozu nových učeben a laboratoří si více přečtěte zde.