SciFlow: psaní odborných textů moderně

SciFlow je online textový editor určený vědcům a studentům, který usnadňuje psaní vědeckých článků a kvalifikačních prací. Lze jej použít také k vytváření jiných dokumentů, zpráv nebo protokolů, ať už pro práci samostatně nebo v týmech.

25. 5. 2022 Jiří Poláček

Pomocí integrovaných šablon článků do časopisů od velkých vydavatelů či šablon specifických pro jednotlivé organizace, které využívají různé jazyky, formáty (Word, LaTex), citační styly (MLA, AMA, Chicago atd.) a systémy pro správu citací (Endnote, Mendeley atd.), SciFlow šetří čas a odstraňuje hlavní překážky, které frustrují autory při tvorbě publikace:

• formátování textu a citační styly jsou automatizovány;
  • zjednodušuje se týmová správa referencí;
  • spolupráce probíhá v reálném čase na jednom místě;
  • finální publikace ve formátu Word nebo PDF jsou vytvářeny na stisk tlačítka.

Masarykova univerzita má nyní zkušební přístup k tomuto nástroji, a to až do 11. července 2022. Návody na to, jak začít a jak s platformou pracovat, najdete zde.