Refinitiv Workspace for Students: přímá cesta k finančním datům nově na ECON MUNI

30. 11. 2022 Filip Hampl

Studenti a akademičtí pracovníci mohou nově získat finančně-tržní data, zprávy, analýzy, ekonomické indikátory či účetní údaje veřejně obchodovaných společností prostřednictvím platformy Refinitiv Workspace for Students, která je od listopadu 2022 dostupná na Ekonomicko-správní fakultě ve Středisku vědeckých informací (knihovně) a FinLAB (učebna VT105).

Databáze umožňuje nejen přístup k finančním datům (akciím, komoditám, indexům či derivátům) v reálném čase, ale také k historickým datům od 60. let 20. století, ekonomickým a poměrovým ukazatelům, průmyslovým statistikám, údajům o vlastním kapitálu, úrokových sazbách či směnných kurzech. Díky integrovanému vývojářskému prostředí umožňuje Refinitiv Workspace flexibilně používat a analyzovat data pomocí moderních rozhraní API a populárních jazyků, jako je Python.

Refinitiv Workspace je možné využívat na počítačích ve Středisku vědeckých informací – knihovně. Po spuštění webového rozhraní aplikace je potřeba zadat individuální přístupové údaje (jméno a heslo), které jsou na požádání k dispozici u pracovníků/pracovnic knihovny. Kromě knihovny je Refinitiv Workspace přístupný ve FinLAB (učebně VT105), kde jej studenti budou využívat ve výuce předmětů garantovaných Katedrou financí, zejména Finanční řízení, Finanční trhy, Analýza cenných papírů, Řízení rizik finančních institucí či Mezinárodní finance.

Použití Refinitiv Workspace je možné pouze pro akademické a studijní účely, jakékoli užití pro komerční účely je zakázáno.

Více informací o Refinitiv Workspace for Students naleznete zde: https://ezdroje.muni.cz/prehled/zdroj.php?lang=cs&id=649