Reading Week pro studenty ESF MU

22. 3. 2022 Marie Hladká

Vážené studentky, vážení studenti,
v jarním semestru jsme pro Vás opět připravili v týdnu od 28. března do 1. dubna 2022 Reading Week. Co si pod Reading Week představit a jaké aktivity kateder vás v tomto týdnu čekají?

Na zahraničních univerzitách se tak označuje týdenní pauza ve výuce, kdy neprobíhají přednášky ani semináře. Přestože tedy není nezbytně nutné docházet do prostor fakulty, všechny fakultní zdroje (knihovna, studijní boxy, vyučující aj.) jsou stále k dispozici tak, aby bylo možné dohnat to, na co během rušných dnů během semestru není čas.

V tomto týdnu se nemusíte věnovat výhradně samostudiu, ale připraveny jsou pro vás i mnohé dobrovolné přednáškové a workshopové aktivity na půdě fakulty, blokové tréningy a programově nadstavbové akce, které není možné efektivně začlenit v rámci rozvrhované doby. Reading Week nabídne prostor pro exkurze a výjezdy studentů. O připravovaných aktivitách se dozvíte z fakultního kalendáře aktivit, či od svých oborových kateder.

Akademický rok probíhá velmi rychle a ne vždy se podaří v tomto shonu dostatečně konzultovat s vyučujícími, najít si prostor na dovysvětlení, příp. dostudování probíraného učiva. Využijte proto efektivně čas na zopakování probírané látky, nastudování látky dopředu, abyste snížili část zátěže, kterou budete mít během zbývajících šesti týdnů.

Reading week není pouze o týdnu volna. Přejeme vám, ať se vám podaří tuto příležitost vhodně využít tak, abyste načerpali sílu a motivaci ke studiu po zbytek semestru a byli lépe připravení na zkouškové období.