Přístup k datům z Bloombergu

Po vyjednáváních s Bloombergem jsme přistoupili na kompromisní řešení, jak se v době bezkontaktní výuky na ESF mohou všichni studenti i učitelé z fakulty k potřebným datům z Bloombergu dostat.

27. 3. 2020 Jiří Poláček

Terminál Bloomberg, který je instalován v budově Ekonomicko-správní fakulty, není možné v současné době využívat – budova je zavřená a vzdálený přístup k terminálu software Bloombergu detekuje a blokuje. Jako náhradu nám dodavatel nabídl několik málo osobních 60denních licencí, které je možné využívat i z domova.

Aby se k datům Bloombergu v tomto období dostal každý zájemce z ESF, dohodli jsme se se skupinou studentů – zkušených uživatelů terminálu – že osobní licence získají oni a budou zároveň vyřizovat požadavky na vyhledávání v terminálu pro ostatní studenty i učitele. Včetně případů, kdy je např. zapotřebí „poprvé stáhnout“ data pro tvorbu zadání závěrečných prací.

Provizorně vytvořenou skupinu Bloomberg je možné kontaktovat na e-mailové adrese bloomberg@space.muni.cz. Někdo z členů bude reagovat a věnovat se vám. Pro následnou komunikaci je možné využívat univerzitou předplácených nástrojů jako např. Microsoft Teams či Google Meet.

Více informací najdete na příslušné webové stránce SVI.