Přihlašujte se do Meziuniverzitní studentské soutěže (MUNISS) do konce října!

7. 10. 2020 Veronika Mašínová

Právě probíhá přihlašování do soutěže MUNISS, ve které spolupracují studenti z různých oborů a univerzit a zpracovávají studie zaměřené na rozvoj Brna. Témata jsou zadávána městem na základě reálných problémů, se kterými se aktuálně potýká. Studenti vytváří kreativní návrhy řešení a ty nejlepší jsou pak předkládány příslušným zaměstnancům Magistrátu města Brna. Soutěž od roku 2009 absolvovalo přes 100 studentských týmů, během kterých vytvořily práce jako například návrh využití areálu brněnského výstaviště, návrh Brno iD (v soutěži pojmenována jako „Brněnská karta“) nebo revitalizace brownfieldů v širším centru města.

Přihlašování do dalšího ročníku soutěže je již spuštěno na http://muniss.cz/#registrace a bude probíhat do konce října 2020. V průběhu listopadu budou sestaveny multioborové soutěžní týmy a na konci listopadu 2020 bude soutěž zahájena.

Jelikož měla právě probíhat na Ekonomicko-správní fakultě MU výstava úspěšných prací studentů zapojených v minulém ročníku soutěže, nahlédněte alespoň ve fotogalerii níže na plakáty vytvořené z finálních studií. Soutěžící studenti navrhli nové využití brněnských brownfieldů v lokalitách bývalé vojenské jídelny na ulici Žižkova „Kadetka“, bývalého areálu FSIK METAL a zahrádek přilehlých areálu bývalé cihelny v Řečkovicích. V soutěžních týmech byli také zapojeni studenti ekonomických oborů, i v pozici vedoucího týmu.

Soutěž MUNISS se těší mediální propagaci také v příloze Hospodářských novin Chytré město. Článek je k přečtení zde.

Soutěž byla založena a je realizovaná Katedrou podnikového hospodářství ve spolupráci s Oddělením pro strategii a projektovou podporu na Ekonomicko-správní fakultě MU.

Fotogalerie s plakáty projektů: