Představujeme naše nové zahraniční akademiky

24. 9. 2021 Dana Staňková

Na začátku semestru jsme na naší fakultě s radostí přivítali několik nových akademiků ze zahraničí, kteří se k nám připojili na pozici odborných asistentů a hostujících akademiků. Seznámit se s nimi můžete v tomto článku.

Matteo M. Marini, Ph.D.

Odborný asistent na Katedře veřejné ekonomie

Matteo M. Marini je experimentální ekonom, který získal doktorát v oboru Methods and Models for Economic Decisions na univerzitách James I University (Castellón, Španělsko) a University of Insubria (Varese, Itálie). Má zkušenosti v oblasti metaanalýz a zaměřuje se především na výzkum individuálního rozhodování v podmínkách rizika a nejistoty.

V tomto akademickém roce bude na naší fakultě vyučovat předměty Public EconomicsIntroductory course to Behavior Economics.

Lukasz Satola Ph.D.

Hostující akademik na Katedře veřejné ekonomie

Lukasz Satola působí na Institute of Enterprises Economics and Management, University of Agriculture v polském Krakově. Jeho práce se týká ekonomických podmínek pro rozvoj veřejných služeb ve venkovských oblastech. Záměrem jeho výzkumu je identifikovat způsoby poskytování komunálních služeb a posoudit ekonomické dopady na rozpočty územních samosprávných celků.

Tara Kolar Bryan, Ph.D.

Hostující akademička na Katedře veřejné ekonomie

Tara K. Bryan je profesorkou na University of Nebraska, Omaha, USA. Na naší fakultě nyní působí jako stážistka prostřednictvím prestižní mezivládní organizace Fulbright Commission. Tara K. Bryan je expertkou na veřejnou správu, veřejné služby a nonprofit management, s bohatou zkušeností z praxe. V tomto semestru bude na naší fakultě vyučovat nový předmět Nonprofit Culture and Practice in the U.S. Context.

Luca Fumarco, Ph.D.

Odborný asistent na Katedře ekonomie

Luca Fumarco získal doktorát na Linnaeus University ve Švédsku a poslední dva roky strávil jako postdoktorand na americké Tulane University v New Orleans. Jeho výzkum zahrnuje problematiku diskriminace na trhu práce a také vliv věkových rozdílů na pracovní výsledky, zdraví nebo vzdělání. Na fakultě se s Lucou Fumarco můžete setkat při výuce předmětů Intermediate microeconomicsLabor economics.

Piotr Luty, Ph.D.

Hostující akademik na Katedře financí

Piotr Luty působí na Ekonomické univerzitě ve Wroclawi. Z hlediska své odbornosti se zabývá problematikou účetních aspektů ovlivňujících finanční výsledky společností, analýzou různých ekonomických proměnných na efektivní sazby daní či hodnocením finanční výkonnosti podniků. V průběhu své výzkumné stáže na ESF MU spolupracuje s pracovníky Katedry financí na přípravě výzkumného článku zabývajícího se ověřením platnosti tzv. Benfordova zákona na účetních datech různých společností.

Všechny nové akademiky srdečně vítáme a přejeme příjemný a úspěšný pobyt v Brně!