Pět děkanů svým podpisem stvrdilo spolupráci na mezifakultním studijním programu Applied Health Economics (AHE)

14. 10. 2022 Kateřina Eliášová

Zahájení spolupráce stvrdilo pět děkanů Masarykovy univerzity svým podpisem.

Na půdě ESF MU se 13. 10. 2022 ve 14h sešli děkani pěti fakult Masarykovy univerzity, aby slavnostně potvrdili spolupráci na přípravě interdisciplinárního mezifakultního studijního programu AHE.

Na tvorbě programu se z pozice koordinátora podílí Ekonomicko-správní fakulta a spolupracuje s Farmaceutickou fakultou, Lékařskou fakultou, Fakultou sociálních studií a Právnickou fakultou MU. Společně budou vytvářet předměty pro nový studijní program, který zatím chybí ve středoevropském regionu.

Široký základ s možností flexibilního výběru závěrečných prací umožní studentům směřovat do několika oblastí jako je zdravotnická politika, ekonomie zdravotnictví, či regulatorní rámce v oblasti léčiv či medicínských technologií.

Jeho absolventi tak mají předpoklady být kvalifikovanými tvůrci zdravotnického systému pro budoucnost, vzhledem k unikátnímu mixu zdravotnické, manažerské a komunikační profesionality.

Fotografie z podpisu zahájení spolupráce

Projekt „Vznik nového interdisciplinárního programu Applied Health Economics (AHE)“ byl podpořen z Národního plánu obnovy, reforma 3.2.1, registrační číslo NPO_MUNI_MSMT-16606/2022