Otevřená pevnost: Dokument ke 100 letům Masarykovy univerzity

28. 1. 2019 Jan Nepovím

Foto: Česká televize

Ke stoletému výročí založení Masarykovy univerzity vznikl ve spolupráci s Českou televizí dokument Otevřená pevnost. Předpremiéra tohoto téměř hodinového dokumentu se konala 21. ledna v Univerzitním kině Scala a zúčastnili se jí tvůrci dokumentu, někteří účinkující snímku i vedení Masarykovy univerzity, s nimiž mohli diváci po skončení promítání vést diskuzi o filmu. Představení jednotlivých aktérů a fotografie z předpremiéry můžete shlédnout v diskuzi facebookové události.

Ti, kteří nestihli dokument na projekčním plátně, budou mít příležitost shlédnout premiéru na televizních obrazovkách v úterý 29. ledna ve 20:50 na ČT2. Následovat bude repríza 30. ledna v 16:50 a dokument bude potom dostupný v iVysílání České televize.

Další podrobnosti o obsahu dokumentu si můžete přečíst v článku Magazínu M. Do zákulisí tvůrce filmu Ivo Bystřičana můžete nahlédnout v rozhovoru z roku 2015 o údělu dokumentaristy.

Fotografie z natáčení na ESF