Oslavte s námi 30. výročí Ekonomicko-správní fakulty MU!

Ať už na Ekonomicko-správní fakultě pracujete, studujete nebo jste ji úspěšně absolvovali, či jste se dokonce stali jejím partnerem, připomeňte si spolu s námi její začátky, vývoj a podívejte se na její ambice do budoucnosti.

1. 9. 2021 Ekonomicko-správní fakulta MU

Zajímá Vás, jak na naši fakultu vzpomínají její absolventi? Jak ovlivnila jejich další profesní směřování, na které vyučující nejvíce vzpomínají? Těšit se můžete na rozhovory, které jsme pro Vás natočili společně s našimi úspěšnými absolventy. O svou životní cestu a vzpomínky na MUNI ECON se s námi podělili Ivo Knoflíček (Zebra Technologies), Jakub Vaněk (Genpact), Lucie Horáková (CPI Property group) nebo také Josef Mech (Sportobchod.cz). Sledujte rozhovory zde.

Víte vlastně, kdo přišel před 30 lety s nápadem na založení Ekonomicko-správní fakulty? A jaká je ta nejhezčí vzpomínka na ESF jejího prvního děkana prof. Ladislava Blažka? Přečtěte si rozhovor zde. Také Vám brzy odhalíme, co si o fakultě myslí její současní zaměstnanci.

Profesor Ladislav Blažek se podílel nejen na založení fakulty, ale také se stal jejím prvním děkanem.

Připravili jsme pro Vás web, kde najdete spoustu zajímavostí a důležitých informací.

Co si myslíte o budoucnosti naší fakulty? Zapojte fantazii, pozvěte na pomoc spolužáky, děti, zbytek rodiny a pošlete nám návrh, jak bude fakulta vypadat třeba za 100 let. Ty nejoriginálnější z Vás odměníme dárkem! Zároveň společně s Vámi chceme doplnit galerii vzpomínek na naši fakultu a Vaše studentská či pracovní léta u nás. Věříme, že určitě nějaké fotografie máte, i když tenkrát ještě třeba nebyly chytré telefony. Zapátrejte a podílejte se na vzniku galerie.

Miroslav Nováček při práci se studentem Michaelem Doležalem.

Rádi bychom Vám připomněli datum 30. září 2021. V tento den proběhne na půdě Ekonomicko-správní fakulty MU slavnostní konference v rámci oslav jubilejního 30. výročí fakulty. Konferenci budete moci sledovat živě i online, pokud jste zdaleka. Společně otevřeme diskusi o tom, jak vypadala situace ve společnosti před 30 lety, jak vypadá dnes a kam se bude ubírat v následujících 30 letech.

Konferenci zahájí Jiří Špalek, děkan Ekonomicko-správní fakulty MU. Úvodní inspirativní přednášky se následně jako hlavní řečník ujme Jan Švejnar, ekonom a spoluzakladatel CERGE-EI, který působí mimo jiné na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Do panelové diskuse přijali pozvání leadeři z businessu a veřejné sféry. Těšit se můžete na Jaroslavu Rezlerovou (generální ředitelka ManpowerGroup), Igora Mesenského (Partner a CEE Head of M&A v KPMG), a také naše absolventy Marka Třešku (výkonný ředitel HARTMANN-RICO) a Danu Kovaříkovou (vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR).

Na konferenci je nutné se zaregistrovat, a to s volbou osobní účasti (do vyčerpání kapacity), nebo účasti online s živým přenosem (neomezená kapacita).

Přijďte s námi slavit a podívat se do budoucnosti. Těšíme se na Vás!