Orientační týden na ESF

29. 8. 2022 Matěj Konečný Tomáš Chlachula

Milé studentky a studenti,

pilně pro vás připravujeme druhý ročník Orientačního týdne na ESF, který se uskuteční 12.–16. září 2022 na půdě Ekonomicko-správní fakulty, kde se všichni po slunečných letních prázdninách společně opět setkáme.

Pro studentky a studenty z prvních ročníků to budou první dny vysokoškolského života. Nechceme však, aby se při prvním vkročení do své nové životní etapy cítili ztraceni – a to i doslova. Už teď se můžou těšit na zajímavý program, který jim usnadní první ročník vysoké školy nebo i následný průchod studiem. Program však není orientovaný jen na poslouchání přednášek, každý student napříč ročníky si najde to „své“.

V pondělí 12. září 2022 se uskuteční imatrikulace studentů prvních ročníků prezenčních bakalářských programů a po obědě proběhne slavnostní shromáždění Akademické obce, na které vás srdečně všechny zve děkan fakulty, prof. Mgr. Jiří Špalek, Ph.D., a předsedkyně Akademického senátu ESF MU, Ing. Dagmar Vágnerová Linnertová, Ph.D.

Budou probíhat komentované prohlídky fakulty „od sklepa po střechu“ plné užitečných informací o každodenním životě na fakultě, menze, knihovně, ISIC kartě atd. Pro studenty jsme také připravili burzu učebnic – místo, kam můžete přinést literaturu nebo skripta, která již nepoužíváte a chcete je nabídnout svým mladším kolegům k prodeji. Podrobný návod naleznete na prodejním místě v hlavním lobby na fakultě. Pondělní program Orientačního týdne završí Garden Party – neformální, přátelské setkání studentů a vyučujících napříč obory a ročníky v příjemném prostředí naší fakulty.

V úterý 13. 9. 2022 chystáme pro první ročníky bakalářských programů seznámení s informacemi studijního oddělení (jak projít studiem a na co si dát pozor), zahraničního oddělení (kdy a kam vyjet do ciziny) či oddělení vnějších vztahů (jak se už při studiu stát nejlepšími kandidáty na pracovním trhu). Centrum jazykového vzdělávání si pro bakaláře i magisterské studenty připravilo bohatý program a katedra aplikované matematiky společně s katedrou práva krátké přednášky. Dozvíte se také o možnostech sportovního vyžití na MU, knihovně a jejích informačních zdrojích a další aktivity.

Středa 14. 9. 2022 je primárně vyhrazena pro program připravovaný katedrami s výjimkou katedry podnikového hospodářství. Detailnější rozpisy jednotlivých aktivit obdrží studenti e-mailem od jejich kateder a zároveň mohou nahlédnout na web v záložce Středa 14. 9. zde.

Ve čtvrtek 15. 9. 2022 jsou aktivity primárně zaměřené na zahraniční studenty a dopoledne proběhne pedagogická konference.

Poslední den – v pátek 16. 9. 2022 je areál fakulty vyhrazen katedře podnikového hospodářství, která má připravené dopolední i odpolední aktivity. Zároveň v odpoledních hodinách probíhají aktivity profesních kombinovaných programů.

Hlavní a vždy aktualizovaný zdroj pro získání více informací k programu a registracím najdete ZDE.

V případě dotazů se obracejte na tomas.chlachula@econ.muni.cz

Těšíme se na vás všechny v Orientačním týdnu od 12. 9.!
Organizační tým Matěj Konečný & Tomáš Chlachula, studenti ECON MUNI

událost