Ocenění MUNI Scientist 2020 získal doc. Pirožek

23. 12. 2020 Daniela Marcollová

Na závěrečné konferenci Grantové agentury Masarykovy univerzity (GAMU) v polovině prosince předala prorektorka pro výzkum a doktorské studium prof. Šárka Pospíšilová  vědcům z MU ocenění za špičkové výsledky a významné počiny v oblasti vědy a výzkumu. Mezi 37 oceněnými je i docent Petr Pirožek.

Doc. Ing. Petr Pirožek, Ph.D., se jako proděkan zasloužil o rozvoj doktorských studií, a to nejen na své domovské fakultě. V rámci Masarykovy univerzity inicioval jednání ohledně nastavení pravidel pro tzv. „collaborative PhD“ programy, jejichž přípravu posléze koordinoval. Výsledkem je celouniverzitní strategie pro spolupráci MU s jejími partnery v aplikační sféře při supervizi disertačních prací doktorandů.

K ocenění srdečně blahopřejeme.