Nové konsorcium v rámci Norských fondů

4. 1. 2022 Anna Jančíková

Hlavním cílem tohoto projektu je zlepšit spolupráci mezi Českou republikou a Norskem v oblasti podpory výuky matematiky a statistiky na vysokých školách.

V projektu jsou primárně plánovány tyto aktivity:

• přenos inovativních nápadů a metodologie prostřednictvím vzájemného učení a výměny osvědčených postupů prostřednictvím vzdělávacích akcí;
  • vypracování školicích materiálů k úvodnímu kurzu pro pracovníky poskytující matematickou a statistickou podporu („tutoři“) včetně vzdálené podpory (v angličtině, češtině a norštině);
  • vypracování příručky dobré praxe popisující, jak založit, spravovat a udržovat střediska podpory matematiky (v angličtině, češtině a norštině).

Nejvýznamnějším střednědobým efektem bude posílená institucionální spolupráce mezi univerzitami v ČR a Norsku podpořená peer learningem a akcemi lektorského školení, kam budou přizvány všechny partnerské instituce. To bude podpořeno buď z jednotlivých fondů mobility Erasmus+, nebo prostřednictvím následné žádosti o projekt Erasmus+ Strategická partnerství.

Přehled všech článků