New Economic Talent 2019

6. 3. 2019 Martin Guzi

The Center for Economic Research and Graduate Education – Economics Institute (CERGE-EI) již popáté vyhlašuje soutěž pro studenty a absolventy vysokých škol the New Economic Talent competition. Soutěže se mohou zúčastnit studenti a absolventi (do jednoho roku po absolutoriu) různých bakalářských a magisterských oborů, kteří se zajímají o současnou ekonomii a chtějí lépe porozumět ekonomickým procesům, které utváří svět.

Soutěž je mezinárodní, má dvě kola a probíhá v anglickém jazyce. Uchazeči v prvním kole předloží kompletní esej (v rozsahu do 50 stran) a abstrakt (1 strana). Vybraní finalisté představí své eseje ve druhém kole na institutu CERGE-EI v Praze.

Téma eseje si soutěžící vybírá z oborů: makroekonomie, mikroekonomie, aplikovaná ekonomie nebo finance.

Eseje budou hodnoceny z hlediska originality, důležitosti, analytické podstaty a srozumitelnosti obsahu.

Cena pro vítěze: 1000 USD

Nejdůležitější součástí výhry je kromě peněžní ceny také příležitost získat zpětnou vazbu na přihlášenou práci a navázat kontakty s významnými světovými ekonomy, které mohou být rozhodující pro další výzkum (například díky účasti na událostech jako Distinguished Speaker Series).

Uzávěrka přihlášek: 31. března 2019

Eseje a abstrakty zašlete na talent@cerge-ei.cz.

Další podrobnosti naleznete na stránkách www.cerge-ei.cz/talent.