MUNI se od pondělí přepne na červenou barvu semaforu

11. 10. 2020 redakce Magazínu M

Krizový štáb MU rozhodl, že s ohledem na aktuální epidemickou situaci a vyhlášení červeného stavu vládního semaforu v Jihomoravském kraji, se Masarykova univerzita s platností od pondělí 12. října také přepne do červeného stupně pohotovosti na univerzitním eskalačním semaforu.

Znamená to, že budovy univerzity jsou od pondělí uzavřené pro veřejnost, studenty i většinu zaměstnanců. Výjimku pro vstup do budov má vedení hospodářských středisek a osoby, které zajišťují provoz budov a laboratoří, správu IT, a ti, pro které je vstup nezbytný pro zajištění distanční výuky či výuky v seminářích povolených vládních opatřením. Výjimku mají také studenti v klinické a praktické výuce, na praxích studijních programů všeobecné lékařství, zubní lékařství, farmacie a dalších zdravotnických studijních programů, jak umožňuje aktuální vládní opatření.

Všude jinde se výuka bude odehrávat především v online podobě. S ohledem na aktuální vládní opatření upravil Studijní odboru Rektorátu MU metodický list k výuce v podzimním semestru tak, aby odpovídal platným nařízením.

(Text převzat z Magazínu M.)