Jak se změní program Erasmus+ po Brexitu?

27. 1. 2021 Dana Staňková

Masarykova univerzita má v současnosti schválené grantové smlouvy pro výjezdy do UK přes program Erasmus+ i pro příští akademický rok 2021/2022. Studenti se tak na studijní pobyty a stáže do UK mohou stále hlásit přes program Erasmus+ Evropa. Pro studijní pobyty v délce do 6 měsíců není třeba žádat o vízum.

Studenti, kteří by rádi vyjeli do Velké Británie v akademickém roce 2022/23 a dalších letech, se nemusí obávat. Masarykova univerzita vnímá velký zájem studentů o studijní pobyty ve Velké Británii a nadále je plánuje finančně podporovat prostřednictvím jiných výměnných programů.

Pokud vás tedy láka studium v Nottinghamu, Norwich nebo na jiné z našich více než 90 Erasmus partnerských univerzit, přihlaste se do aktuálního výběrového řízení pro pobyty v příštím akademickém roce.

Přihlášky do programu Erasmus+ otevíráme na naší fakultě už příští pondělí 1. 2. 2021. Hlásit se můžete online, a to do středy 24. 2. 2021.

Již nyní se můžete podívat na aktuální nabídku našich partnerských univerzit a přečíst si informace o programu na našem webu S ESF DO SVĚTA nebo na stránkách Centra zahraniční spolupráce.