Hlídání dětí pro zaměstnance ESF MU

8. 9. 2020 Petra Ježová

Ve spolupráci se soukromým provozovatelem jeslí a školek Elánek vznikla speciální dětská skupina MUNI, primárně určená pro fakulty Univerzitního kampusu. Kapacita dětské skupiny je však momentálně nenaplněna a mohou ji tak využít i zaměstnanci jiných fakult, kteří hledají možnost, jak se věnovat práci a mít současně zajištěnou péči o své malé děti.

Dětská skupina začne fungovat v průběhu září a je primárně určena pro děti od 18 do 36 měsíců, které běžné MŠ zpravidla nepřijímají. Dětská skupina je umístěna na adrese Rybnická 48, hned u zastávky trolejbusu č. 25/26, vzdálenost 1 km (4 min) od Kampusu.

Hlídání je možné využít jak na celý týden, tak jen pro některé dny a omezené počty hodin. Díky tomu, že Elánek získal dotace z evropských fondů, je školné pro zaměstnance MU proti standardní nabídce velmi příznivé.

Dětská skupina vzešla díky iniciativě HR Award manažerky z Lékařské fakulty Mgr. Petry Voráčové a podpoře vedení Masarykovy univerzity v rámci příprav na získání prestižního ocenění HR Award. Univerzita tak podniká další krok v podpoře sladění profesní kariéry jejich zaměstnanců s rodinným životem.

Přihlášku a bližší informace k fungování dětské skupiny poskytne na vyžádání Petra Ježová, článek ke vzniku dětské skupiny MUNI si můžete přečíst zde.