Fakulta uhájila a rozšířila mezinárodní akreditaci ACCA

11. 3. 2021 Petr Valouch

Ekonomicko-správní fakulta, konkrétně program Finance, uhájil a dále rozšířil na příštích 5 let mezinárodní akreditaci ACCA (udělovanou organizací The Association of Chartered Certified Accountants).

Aktuálně tedy mohou studenti tohoto programu, případně některých vybraných předmětů, získat prominutí až 6 zkoušek ACCA. Konkrétně se jedná o zkoušky Business and technology, Management accounting a Financial accounting, které mohou být uznány studentům na základě úspěšného absolvování programu Finance v českém i anglickém jazyce, a dále o zkoušky Audit and Assurance, Taxation a Financial Reporting, které mohou být uznány na základě absolvování předmětů MPF_AAUD Auditing, MPF_ATAX - Taxation a MPF_AACC International accounting.

Naše fakulta se tak přiřazuje k nejlepším světovým univerzitám z hlediska uznání touto celosvětově nejprestižnější organizací v oblasti podnikových financí, účetnictví, auditingu a daní.

Zvláštní poděkování patří všem vyučujícím a zvláště Oleksandře Lemeshko, bez jejichž nadšení, elánu a píle bychom tohoto úspěchu nemohli dosáhnout!