EY soutěž #DataChallenge 2021: Chraň planetu před požáry

13. 5. 2021 Anna Mašátová

Slýcháváte: „Nehas, co tě nepálí?“ Rozsáhlé požáry před časem poničily Austrálii a Kalifornii. Vzhledem k propojení dnešního světa je to problém, který se dotýká i nás v Česku. Proto poradenská společnost EY vyhlásila celosvětovou soutěž Better Working World Data Challenge 2021, ve které můžete i vy přispět k záchraně staletých stromů nebo vzácných zvířat. Projděte si data nebo snímky od NASA a navrhněte díky platformám od Microsoftu systém, který detekuje hranice požárů a zabrání jejich šíření.

Co kdyby na začátku vaší kariéry stálo řešení celosvětového problému?

V roce 2019 propukl v Austrálii obrovský požár, který spálil 10 milionů hektarů půdy a vzal domov i životy lidem, vzácným zvířatům i rostlinám. Požáry jsou celosvětovým problémem, který nabírá na síle i frekvenci. Vaše dovednosti, správná data a efektivní řešení výzvy #DataChallenge 2021 tyhle dopady klimatických změn dokážou zmírnit.

Studenti vysokých škol se mohou přihlásit do výzvy a ukázat, jak dokáže síla dat a vědy varovat obyvatele v ten správný čas a zabránit rozsáhlému šíření požárů.

Soutěž je celosvětová. Česká kancelář společnosti EY se ale rozhodla odměnit dva výherce nehledě na výsledky a umístění v globální soutěži. Navíc vám po celou dobu soutěže budou k dispozici zástupci EY, pokud budete potřebovat odbornou konzultaci.

Přihlaste sebe nebo svůj až čtyřčlenný tým! Můžete získat:

• příležitost podílet se na reálném řešení v oblasti životního prostředí, které nezůstane ležet v šuplíku,
  • možnost spolupracovat se studenty a odborníky z celého světa,
  • odměnu 6 000 $ za první místo a 3 000 $ za druhé místo v první výzvě,
  • odměnu 10 000 $ za první místo a 5 000 $ za druhé místo v druhé výzvě
  • navíc odměnu 30 000 Kč (první výzva) a 60 000 Kč (druhá výzva) od české kanceláře nehledě na výsledky celosvětové soutěže,
  • a možnost další spolupráce s EY Česká republika.

Soutěž má dvě výzvy a vy si můžete vybrat, jestli se zúčastníte jen první (lehčí) výzvy, nebo i té druhé. Volba je jen na vás.

Vaše zpracovaná řešení je potřeba odevzdat do 15. června 2021. Neváhejte, pusťte se do datové výzvy a chraňte s EY planetu před požáry.

Více informací a harmonogram soutěže najdete na: bit.ly/EYDataChallenge2021