Ekonomicko-správní fakulta MU šetří přírodu a omezuje plasty díky zařízení Filtermac

20. 9. 2019 Anna Mašátová

Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity spustila provoz automatu na filtrovanou vodu FILTERMAC, díky kterému chce inspirovat studenty k omezování nákupu balené vody či slazených nápojů v PET lahvích.

Slavnostního odhalení filtračního zařízení Filtermac se zúčastnilo vedení fakulty, zástupci Filtermac a partneři fakultního automatu KPMG a Home Credit.

Automat nabízí perlivou i neperlivou chlazenou vodu, která je přímo při čepování do vlastní lahve přefiltrována a zbavena nežádoucích pachů a chutí díky uhlíkovým filtrům. Výsledkem je kvalitní voda vynikající chuti, která je čerstvá, necestuje po silnici a zbytečně se neskladuje.

Do projektu Škola bez PET lahví se zapojily české i moravské vysoké školy. Síť automatů Filtermac díky zájmu jejich studentů i zaměstnanců šetří k dnešnímu dni cca 250 000 PET láhví měsíčně. ESF MU má potenciál ušetřit několik set tisíc PET láhví ročně a významně se tak podílet na snížení znečištění planety.

#jednalahevstaci

Fotografie ze slavnostního otevření