Dvacetileté výročí otevření budovy fakulty a letní rekonstrukce

18. 6. 2018 Jan Nepovím

Architektonický návrh Vladimíra Vychodila

Budova fakulty letos slaví kulatiny

Přesně před dvaceti lety, 18. června 1998, byla slavnostně otevřena budova Ekonomicko-správní fakulty MU v ulici Lipová. Na místě se před zahájením stavby nacházely asfaltové terasovité plochy, které byly součástí kolejí Masarykovy univerzity. Masarykova univerzita tehdy chtěla naplnit představu moderního komplexu budov, takzvaného kampusu, který spojuje výuku, reprezentaci, ubytování a prostory s dalším zázemím.

Budovu navrhl architekt Vladimír Vychodil a přes počáteční skepsi obyvatel Masarykovy čtvrti a Kanceláře architekta města Brna k jejímu umístění se podařilo stavbu v létě roku 1995 zahájit. Stavební práce trvaly necelé tři roky. V červnu 1998 byla fakulta slavnostně otevřena. Pokud by Vás zajímalo víc z historie, podívejte se na naše stránky

Fotografie ze stavby a ze slavnostního otevření

Prázdninová rekonstrukce

Od konce června do poloviny září bude na ESF probíhat nejintenzivnější stavební činnost od roku 2012, kdy byla přestavěna knihovna a vestibul fakulty. Omlazení fakulty proběhne díky dvěma souběžným projektům, a to SIMU+ (II. Etapa) a MUNI4students.

Stavební práce se týkají auly, kde bude vyměněna katedra a opravena podlaha. Kompletní rekonstrukcí projdou také učebny P302, P303, P304, P403, S301, S305, S306, S401 a S402. Všechny rekonstruované učebny a k nim navíc S308 až S311 budou vybaveny moderní audiovizuální technikou a počítači.

Ve druhém patře vznikne nová počítačová učebna VT202 a v této části budou rovněž zrekonstruovány toalety. Fakulta zbuduje novou serverovnu s datovým úložištěm a v učebnách VT a v knihovně vymění počítače. Knihovna dále zavede bezkontaktní samoobslužný systém evidence knihovního fondu a zprovozní dva profesionální bezkontaktní skenery.

V chodbách se můžete těšit na sklápěcí sedačky a v odpočinkových zónách najdete nový sedací nábytek. V září vás tedy fakulta uvítá v modernější a hezčí podobě.

Návrhy respirií a sklápěcích sedaček