Dva vášniví lezci z ESF získali Cenu rektora 2017

Na setkání Dies academicus 2017 si přebrali cenu Ing. Michal Struk, doktorand z katedry veřejné ekonomie a Bc. Adam Ondra, absolvent studijního programu Ekonomika a management.

10. 5. 2017 Marta Vavřinová

Rektor Masarykovy univerzity ocenil nejlepší studenty, absolventy, zaměstnance a vědecké pracovníky univerzity. Na tradičním setkáni Dies academicus si přebralo Cenu rektora celkem 19 vědců, pedagogů, studentů a absolventů.

Ekonomicko-správní fakultě (ESF) se tenhle rok podařilo uspět hned dvakrát. Cenu rektora za významný sportovní výkon získal Bc. Adam Ondra, absolvent bakalářského studijního programu Ekonomika a management. Ondra se svými sportovními počiny zařadil mezi deset nejlepších lezců na obtížnost již ve svých dvanácti letech a tuto pozici si drží dodnes. Jako absolvent ESF, v roce 2016, přidal ke svým úspěchům čtvrtou výhru Rock Master Duelu a další titul Mistra světa v lezení na obtížnost.

ESF uspěla také v kategorii za mimořádné výzkumné výsledky pro mladé vědce do 35 let v oblasti ekonomie a informatiky. Ing. Michal Struk z katedry veřejné ekonomie získal cenu za práci v oblasti odpadového hospodářství. Mladý vědec se ve své práci zaměřuje zejména na problematiků odpadů z ekonomického pohledu.

„Věnuji se například zkoumání vztahů mezi věkovou strukturou obce a produkcí odpadu, resp. nákladovostí odpadového hospodářství nebo vlivu různých způsobů sběru tříděného odpadu na množství takového odpadu,“ přiblížil svou práci doktorand.

Zajímavostí je, že s oceněným Adamem Ondrou je spojuje nejen studium na ESF ale také láska ke sportu a lezení. „S Adamem jsme se kdysi dávno potkávali na lezecké stěně Kotelna, ještě když mu bylo 12–13 let. Už tenkrát bylo zřejmé, že to v lezení dotáhne daleko. Když si člověk lezení sám zkusí, tak mu pak to, co na stěně dokáže Adam, přestává dávat smysl, jak je to vůbec možné,“ vzpomíná Struk.

Více o práci Ing. Michala Struka se dočtete v rozhovoru zde. Rozhovor s Bc. Adamem Ondrou si můžete přečíst zde.