Děkan ESF MU děkuje všem dobrovolníkům

21. 6. 2020 Antonín Slaný

Děkuji všem studentům a zaměstnancům, kteří se zapojili do pomoci potřebným v uplynulých týdnech a měsících!

Vaše ochota nezištně věnovat svůj čas a energii na pomoc všem, kteří se ocitli v nesnázích, si zaslouží respekt. Rád bych proto poděkoval všem, kteří se jakkoli podíleli na dobrovolnických aktivitách – ať už se jednalo o nákupy seniorům, hlídání či doučování dětí, šití roušek, účast při testování kolektivní imunity, založení iniciativy na podporu společného boje s koronavirem, pomoc zahraničním spolužákům při vyklízení kolejí či práce přímo v samotném Dobrovolnickém centru MU.

Dobrovolnických aktivit si cenili nejen jejich samotní příjemci, ale i organizace, které pomoc zprostředkovávaly. Jeden příklad za všechny: obdržel jsem poděkování od předsedy Slovenského Červeného kříže Územného spolku Žilina za pomoc studenta Matúše Lazara.

Jsem hrdý na studenty a zaměstnance fakulty, kteří v době krize dokázali, že jim není lhostejný osud druhých.

Váš děkan
Antonín Slaný