Cvičný požární poplach na fakultě

31. 10. 2018 Jan Nepovím

Na Ekonomicko-správní fakultě MU proběhlo požární cvičení s nácvikem evakuace osob za účasti jednotek hasičského záchranného sboru.

Bylo nutno evakuovat všech sedm pater budovy plných studentů a vyučujících. Po vyhlášení požáru byli hasiči na místě požáru do 5 minut a již po 13,5 minutách byla většina budovy prázdná. Celkem zasahovalo pět vozidel HZS včetně automobilového žebříku. Hasiči na fakultě cvičili i záchranu uvízlých osob ve čtvrtém patře a ve stejných místech likvidovali ložisko požáru.

Naše fakulta se stala první fakultou Masarykovy univerzity, u které cvičení probíhalo v ostrém provozu. Tato akce měla prověřit jak připravenost záchranných jednotek, tak schopnost rychlé evakuace zaměstnanců a studentů fakulty. Byla to příležitost pro obě strany vyzkoušet si ostré cvičení a zjistit nedostatky. Z pohledu evakuace bylo jediným závažným nedostatkem nedodržení místa ke shromáždění, kdy evakuované osoby blokovaly příjezd hasičských jednotek.

Všem zúčastněným děkujeme za ukázněnost a vzájemnou spolupráci a zároveň chceme znovu připomenout, že shromaždiště je v zadní části fakulty na zatravněné ploše u nově vysazené lípy.