Akademický obřad Dies Academicus 2017

6. 5. 2017

Tradiční ceremoniál spojený s akademickým svátkem Dies academicus se uskuteční 10. května od 10 hodin v aule Právnické fakulty MU. V dvouhodinovém programu zazní výroční projev rektora  Mikuláše Beka i projev předsedy Akademického senátu MU Stanislava Balíka.

Celkem 19 vědců, pedagogů a studentů převezme ceny rektora za mimořádné úspěchy v oblasti vědy a výzkumu, na poli sportu či umění i za rozvoj občanské společnosti. Slavnostní předávání zakončí krátká přednáška loňského držitele ceny rektora za významný tvůrčí počin, archeologa Jiřího Macháčka z Filozofické fakulty MU. Přednáška nese název Chvála retrospektivních věd. Chvála bláznivosti.

Slavnostní den uzavře koncert jazzového smyčcového kvarteta Nostalgia Jazz Quartet, které vystoupí v Barokním sále Místodržitelského paláce v 19 hodin.

Po dobu trvání dopolední slavnosti uděluje rektor všem účastníkům akce rektorské volno.